Część główna

Mówią o Nas

Fundacja Zmieńmy Świat jest zawsze gotowa, by pomagać tym najsłabszym – ludziom i zwierzętom, wszystkim, którzy potrzebują wsparcia. Nasze serca podbiła wspierając małą Wiktorię i walcząc u jej boku z ludzką bezwzględnością i brakiem empatii, po tym jak dziewczynka została pobita żelaznym prętem przez swoich rówieśników, gdy stanęła w obronie maltretowanego przez nich kota.. Dzięki Fundacji dziewczynka mogła poczuć, że nie jest sama, że za to, co zrobiła, kocha ją mnóstwo osób, że jej postawa była słuszna i wspaniała.

Fundacja bardzo aktywnie wspiera też wszelkie działania na portalu społecznościowym Facebook, pomagając wolontariuszom i innym organizacjom w zbieraniu funduszy, leczeniu, znajdowaniu domów porzuconym zwierzętom.

Oby więcej takich LUDZI!

Joanna Müller - redaktor prowadząca magazynu KOCIE SPRAWY, Warszawa
http://kociesprawy.pl

„Fundacja "Zmieńmy Świat" - to nie tylko organizacja pro-zwierzęca w Tarnowie. To coś więcej, to idea wcielana w życie, dająca nadzieję, że świat nie musi być ponurym miejscem ucisku, obojętności i cierpienia. Pomoc tym, których losu wielu nie dostrzega, a zbyt wielu uważa za gorszych, niegodnych - bez rozróżnienia na zwierzęta i ludzi, gdy jest taka potrzeba - to jest to co czyni tę Fundację tak niezwykłą i wyjątkową. Miałam ogromną przyjemność odwiedzić Fundację i widzieć ogrom pracy, jaka wykonywana jest na rzecz zwierząt . Cieszę się, że mogłam poznać podopiecznych Fundacji Zmieńmy Świat i zobaczyć, że dla nich dzięki fundacji , świat już się zmienił na lepsze! Fundacja to niezwykłe miejsce, gdzie baterie z napisem "chęć do życia" ładują się do pełna. Nie tylko kotom, ale i ludziom. Cieszę się, że istnieje!”

Barbara Kleczyńska - Rzeszów

W pierwszych miesiącach 2012 roku całkiem przypadkiem, na facebooku, trafiłam na jedno z wydarzeń, którego założycielem była właśnie Fundacja Zmieńmy Świat. Wzięłam udział i tak to się zaczęło. Na początku podeszłam nieufnie, jak to bywa w moim przypadku - wolę poczekać, poobserwować, a dopiero później mocnej się angażować. Bardzo mile zostałam zaskoczona!

Wspaniali i sympatyczni ludzie, niebywale rzeczowi i konkretni, szczerzy w swoich działaniach i wypowiedziach, chcący na przekór wszystkiemu i wszystkim pomagać zwierzętom, a co najważniejsze umiejący w sposób naturalny i nieprzesadny po prostu podziękować. Służący zawsze chętnie, pomocą i radą. Zdecydowani godni zaufania. Pan Krzysztof i jego żona to zdecydowanie najmocniejsze i najtrwalsze filary całej organizacji. Ludzie o wielkim sercu, skromni, uparci i zdeterminowani. Nie ograniczają się tylko do zbiórki pieniędzy i dostarczenia karmy, ale przede wszystkim edukują i kształtują świadomość jak żyć w zgodzie z otaczającym nas środowiskiem, jak umiejętnie pomagać, co możemy zrobić wspólnie i każdy z osobna.

Zauroczyła mnie wrażliwość Fundacji nie tylko na poprawę życia zwierząt, ale i osób, które swoim zachowaniem (gdyż chciały pomóc naszym Braciom Mniejszym) zostały narażone na niebezpieczeństwo. Tak było np w przypadku sprawy małej Wiktorii, gdzie Fundacja nie pozostawiła jej samej. Cała masa innych akcji (sterylizacji kotów, chipowanie, zbiórki karmy itd) i wydarzeń jest potwierdzeniem ich głębokiego zaangażowania.

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Fundacja Zmieńmy Świat - Tarnów jest organizacją kompetentną, godną zaufania i polecenia, zarówno dla darczyńców, osób chcących pomagać, ale osób szukających pomocy dla zwierzaków w swoim otoczeniu!!!

Joanna Rzepka-Gawlik – Kraków

Naszą współpracę z Fundacjom Zmieńmy Świat rozpoczęliśmy w 2012r. Jesteśmy zaszczyceni , iż możemy pomagać właśnie tej Fundacji. Pan Krzysztof Giemza , który jest Prezesem w/w organizacji to człowiek niesamowicie skromny , wrażliwy i bardzo mocno zaangażowany w poprawę bytu bezdomnych zwierząt. Fundacja nie tylko dba o zwierzaki z "własnego podwórka" , ale walczy również o prawa i poszanowanie praw wszystkich zwierząt. Dla nas to bardzo cenne. Szczerze oraz z ogromną radością polecamy wszystkim potencjalnym darczyńcom Fundację Zmieńmy Świat.

Inga i Tomasz Jojczyk - Bielsko-Biała
www.vipet.pl

Z Fundacją "Zmieńmy Świat" w Tarnowie współpracuję od 2005 r. Mimo, że Fundacja nie otrzymuje żadnego dofinansowania od władz powiatu i gminy Dąbrowa Tarnowska, i mimo, że boryka się z olbrzymim niedofinansowaniem - jej Prezes nigdy nie odmówił mi pomocy w sterylizacji i kastracji bezdomnych kotów. Fundacja przez kilka lat użyczała mi specjalistycznej klatki-łapki do wyłapywania dzikich kotów i udzielania im pomocy, a potem sfinansowała zakup takiego sprzętu, dzięki któremu pomoc kotom w potrzebie stała się łatwiejsza.

Dzięki temu udało nam się wyłapać koty podrzucane na teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkie zostały wysterylizowane i znalazły dom. Również inne koty nieufne wobec ludzi, a potrzebujące pomocy, uzyskały pomoc dzięki wsparciu Fundacji.

Prezes Fundacji jest człowiekiem bardzo skromnym, który wszelkie dostępne środki finansowe przeznacza na pomoc zwierzętom. Jego dom w całości dostosowany jest dla potrzeb kotów.

Staram się wspierać Fundację finansowo, między innymi organizując akcje pomocy na terenie szkoły, w której pracuję. Wiem bowiem, że potrzeby zwierząt to studnia bez dna i wiem, że tej właśnie organizacji naprawdę warto pomóc.

Joanna Światłowska – Dąbrowa Tarnowska

Fundacja "Zmieńmy Świat" to najlepszy przykład tego, że w naszej szarej codziennej rzeczywistości, gdy tylko ktoś chce wykazać się odpowiednią inicjatywą, może dokonać wspaniałych rzeczy, które zmienią nie tylko świat, ale i światopogląd społeczności. To małe światełko nadziei, które rozświetla swoją miłością, oddaniem, pracą i poświęceniem zaniedbane zakątki, zimne cmentarze, opuszczone budynki i wszystkie inne miejsca będące domem dla naszych bezdomnych braci mniejszych. Dzięki właśnie takim organizacjom można odzyskać wiarę w dobroć drugiego człowieka i przekonanie, że może jeszcze nie wszystko stracone.

Cały czas obserwuję działania fundacji. Cieszy mnie, że tak dużo robi się dla bezdomnych zwierząt w Tarnowie. Nie jest to typowa duża organizacja lub przymusowa jednostka budżetowa, w której najważniejsza jest biurokracja i zarobek. Jest to organizacja, która potrafi działać od dołu, to znaczy zajmuje się sednem problemu, a nie przykłada uwagi do wielkich haseł, rozgłosu i bezzasadnego marketingu, z których niewiele wynika. Bo koniec końców, to właśnie o dobro zwierząt chodzi i to właśnie powinno być najważniejsze.

Dla Fundacji "Zmieńmy Świat" na pierwszym miejscu stoi zawsze los zwierząt, ale potrafi też znaleźć czas na propagowanie pomocy zwierzętom na przykład w lokalnych szkołach. Współpracuje z dziećmi podczas różnorakich zbiórek żywności i razem z nimi manifestowania swoich wartości, co jest pięknym przykładem realizacji misji społecznej przez tę organizację.

Bardzo ważnym elementem działalności fundacji jest jawność wszelkich akcji, a także informowanie o wszystkich sprawach związanych z działaniami, problemami i sukcesami poprzez stronę internetową i profil na Facebooku. Co więcej, nie są to tylko ogólne informacje o sprawach fundacji, ale także wzmianki dotyczące indywidualnych poszkodowanych kotów i psów z dokładnymi opisami przypadków udokumentowanych zdjęciami. To wszystko sprawia, że każdy darczyńca i każdy zainteresowany może poczuć się zaangażowany w sprawy fundacji.

Fundacja "Zmieńmy Świat" zrobiła i nadal robi wiele w celu ratowania ogromnej ilości kotów i psów od nieszczęśliwych kolei losu i mam nadzieję, że znajdzie się jak najwięcej darczyńców gotowych pomóc inicjatywom Pana Krzysztofa, których, tak jak mnie, poruszy poświęcenie i wytrwałość w realizowaniu obranych celów.

Małgorzata Malisz - Wielka Wieś

Obserwuje prace Fundacji od ponad roku i musze przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona. Z tego co obserwuje to gdyby nie Pan Krzysztof to działania na rzecz zwierząt byłyby marne albo nie byłoby ich wcale. Działania są bardzo widocznie, co chwilę nowe akcje. Na bieżąco przekazywane informacje co i gdzie się dzieje, jak można pomóc np. na portalu facebook. Mimo bardzo dużych starań to wciąż mało. . Młodzież która działa w ramach wolontariatu jak i osoby prywatne to olbrzymia pomoc, której ciągle i tak jest za mało. Wszystko co zostaje przekazane na rzecz Fundacji faktycznie idzie na pomoc zwierzętom ( karmy, leki, sterylizacje itd). Przyznam szczerze, że już dawno nie spotkałam się z takim oddanie zwierzętom jak tutaj za sprawą Pana Krzysztofa, robi wszystko co może aby zwierzakom żyło się lepiej. Więc pomagajmy: TAKI MAŁY GEST A MOŻE WIELE ZMIENIĆ. Wielkie podziękowania dla Fundacji Zmieńmy Świat za wszystko co robi.

Urszula Liberek – Tarnów

Uważam, że w słowach tych zawarty jest główny cel, który przyświeca i oddaje to co robi Fundacja Zmieńmy Świat - na której czele stoi, pełen oddania i zaangażowania - Pan Krzysztof Giemza.

Fundacja skupia się na niesieniu pomocy wszystkim zwierzakom a w szczególności kociakom. Pomaga poprzez interwencje/przygarnianie, dokarmianie ale również poprzez zapewnienie opieki medycznej/weterynaryjnej jeśli zajdzie taka potrzeba.To liczne apele do ludzi dobrej woli proszące o przygarnięcie kotków, często po traumatycznych przeżyciach.

Ale muszę też nadmienić, iż Fundacja Zmieńmy Świat to również troska o psiaki. To liczne przeprowadzane akcje zbiórki karmy dla wszystkich czworonożnych, marsze w obronie praw zwierzaków.

Uważam, że poprzez takie działania jakie organizuje Fundacja - wydobywa z Nas/ludzi to co mamy najpiękniejszego w sobie a przede wszystkim uczy młode pokolenie szacunku i miłości do zwierząt.

Popieram Fundacje Zmieńmy Świat - cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy walczą o godne życie naszych < Braci Mniejszych > i potrafią "zarażać" tych innych ! Pozdrawiam.

Edyta Nefretete - Tarnów

Fundacja Zmieńmy Świat ma moje całkowite poparcie ponieważ jest prawdziwa. To organizacja, która istnieje nie tylko na papierze. Siedziba Fundacji to nie wielki biurowiec a ciepły dom - pełen miłości i wsparcia dla naszych mniejszych braci. Już w progu czuje się spojrzenia ciekawskich kociaków, zza mebli wystają ogonki tych bardziej płochliwych. Jedne bez łapki, inne niedowidzące, jeszcze inne korzystające ze swoich ostatnich dni na naszym świecie. Wszystkie otoczone miłością i traktowane z największą troską.

Ale Fundacja to coś więcej niż jeden dom. To grupa wspaniałych ludzi działających na rzecz zwierząt, którzy każdego dnia pokonują trudności w walce o lepszą przyszłość czworonożnych przyjaciół. Łączy ich wspólne marzenie... zmienić świat na lepszy. Wierzę, że to jest możliwe i dlatego wspieram Fundację tak jak tylko mogę przypominając sobie słowa Walt'a Disney'a "Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę!".

Monika Malec – Tarnów

Fundację Zmieńmy Świat znam od co najmniej dwóch lat, odkąd mam w domu komputer i dostęp do Internetu. Kibicuję fundacji, ponieważ:

  • 1. Nigdy nie przeczytałam żadnej informacji o nieprawidłowościach w jej działaniu
  • 2. Obserwuję Fundację codziennie na Facebook - wydarzenia, zdjęcia, opinie, komentarze świadczą o dużym zaangażowaniu w sprawy poprawy życia zwierzaków
  • 3. Fundacja wypracowała sobie dobre kontakty z klinikami weterynaryjnymi
  • 4. Fundacja nagłaśnia zarówno wydarzenia pozytywne (choćby uratowanie kociaka przez Straż Pożarną), jak i negatywne (znęcanie się nad zwierzętami)
  • 5. Fundacja pomaga w poszukiwaniu domów dla zwierzaków przez wydarzenia, komentarze na Facebook
  • 6. Fundacja umiejętnie pozyskuje fundusze dla zwierzaków - choćby ostatnia akcja cegiełkowa
  • 7. Dzięki Fundacji poznajemy ludzi oddanych zwierzakom (historia Wiktorii, której kibicował cały Facebook)
  • 8. W wielu sprawach można zwrócić się do Fundacji - choćby z pytaniem, co robić w trudnych sytuacjach (mieszkam w innym mieście i nie mogę po prostu udać się do Fundacji)
  • 9. Fundacja jest dobrze widoczna na Facebook - dzięki temu można się dowiedzieć, komu i jak pomóc i w jakich wydarzeniach brać udział

Fundacja Zmieńmy Świat jest instytucją godną polecenia i zaufania.

Joanna Maciaszczyk – Łódź

Fundacja „Zmieńmy Świat” z Tarnowa działa w zakresie wspierania ochrony środowiska i ochrony zwierząt oraz jest organizatorem wielu akcji charytatywnych i edukacyjnych propagujących zwalczanie okrucieństwa wobec zwierząt. Organizacja prowadzi wiele różnorodnych projektów oraz podejmuje się interwencji mających na celu obronę praw krzywdzonych, cierpiących lub porzuconych zwierząt.

Od początku współpracy z Kocimi Tajemnicami założyciel fundacji Krzysztof Giemza udzielał w serwisie bardzo wielu dokładnych i rzetelnych porad na temat obrony praw zwierząt. Zawsze zaznaczał, że warto wstawiać się za bezbronnymi czworonogami. Przeciwstawiał się bezduszności i głupocie ludzi porzucających swoich podopiecznych.

Kocie Tajemnice popierają działania fundacji i w pełni są za ideami głoszonymi przez nią oraz za wykorzystywaniem środków finansowych w celu ochrony zwierząt.

Stanisław Szewczyk - Zwoleń
http://kocietajemnice.pl

Fundacja Zmieńmy Świat to chyba jedyna taka organizacja w Tarnowie. Organizacja tworzona przez ludzi o ogromnych sercach. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Giemzy mogę teraz cieszyć się moją kocią pociechą o imieniu Lizzi. Kotka została przeze mnie adoptowana, pan Krzysztof zawiózł ją na sterylizację, udzielił mi niezbędnych rad związanych z kocim zdrowiem oraz karmieniem. Uprzejmość, otwartość, przyjacielskie nastawienie osób tworzących Fundację oraz bezinteresowna troska o zwierzaki sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad tym, co jeszcze może zrobić dla porzuconych kotów.

Uważam, że Fundacja Zmieńmy Świat tworzy tę lepszą część Tarnowa. Podejmowane przez Fundację działania wskazują nie tylko na konieczność udzielania pomocy porzuconym zwierzętom, także na potrzebę uświadamiania społeczeństwa w kwestii traktowania zwierząt.

Musimy chronić zwierzęta nie tylko przed zimnem i głodem, także przed ludzkim okrucieństwem.

Aktywność Fundacji budzi podziw. Organizowanie opieki dla kotów wolno żyjących oraz tych porzuconych jest niezbędne. Podobnie jak sterylizacja. Kto jeśli nie osoby skupione wokół Fundacji Zmieńmy Świat otoczy zwierzęta opieką?

Agnieszka Kajmowicz - Koszyce Małe

Chciałabym wyrazić swoją opinię na temat działania Fundacji Zmieńmy Świat działającej na terenie miasta Tarnowa. Fundację znam już od kilku lat, uważnie obserwuję wszelkie akcje i staram się udzielać możliwego wsparcia. Fundacja działa właściwie, prowadzi wiele akcji charytatywnych, aktywnie się udziela, a przede wszystkim jest godna zaufania. Fundacja udzieliła już pomocy wielu porzuconym zwierzętom. Uważam iż warto ją wspierać, ponieważ spełnia ona swoją rolę w naszym społeczeństwie, przestrzega postanowień swojego statutu, a przede wszystkim niesie pomoc naszym małym przyjaciołom mimo wszelkich przeciwności i utrudnień.

Agata Tomaszewska – Tarnów

O Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie dowiedziałam się w sierpniu 2012 roku. Wtedy to na facebooku, a dokładniej na profilu Gazety Krakowskiej przeczytałam artykuł o dziewczynce z Tarnowa, która próbowała ratować przed skatowaniem małego kotka i sama stała się ofiarą. Artykuł bardzo mnie poruszył, nie mogłam spać, zaczęłam szukać informacji o Fundacji, która postanowiła pomóc małej dzielnej Wiktorii w tej trudnej sytuacji. Weszłam na profil Fundacji oraz jej stronę internetową. Przeczytałam wszystkie wpisy, komentarze i informacje na stronie internetowej. Były bardzo wyczerpujące i rzeczowe, obiektywne, ciekawe. Dowiedziałam się też, że Fundacja zbiera pieniądze dla Wiktorii, była to szczegółowa informacja, wraz z rozliczeniem wszystkich wpłat. Napisałam wiadomość, czy mogę jeszcze zrobić przelew na tę akcję. Bardzo szybko dostałam odpowiedź, że niestety nie, ponieważ urząd miasta zakwestionował zbiórkę, uznając ją za zbiórkę publiczną w rozumieniu ustawy.

Splot tych wszystkich wydarzeń, moja miłość do zwierząt oraz chęć jakiejkolwiek pomocy dla Wiktorii, życzliwość Prezesa Fundacji spowodowały, że pomimo dzielącej nas odległości, postanowiłam zaangażować się w pomoc, na tyle, na ile mogłam i potrafiłam. Tak jest z resztą do dziś i na pewno nadal będzie tak długo, jak będę mogła.

Przez ten ponad rok, przesyłałam paczki dla Wiktorii za pośrednictwem Fundacji, a konkretniej pana Krzysztofa Giemzy – Prezesa, nawiązałam kontakt z mamą Wiktorii, panią Marią, wysyłam smsy wspierające działalność Fundacji, zamówiłam też piękne, z mądrymi cytatami kalendarze. Jestem w stałym kontakcie z panem Krzysztofem i staram się pomagać w każdy możliwy sposób. Codziennie śledzę profil Fundacji na facebooku, chętnie udostępniam wydarzenia, informacje. Uważam, że każdy sposób pomocy jest ważny i potrzebny.

Jestem pełna podziwu dla ludzi działających dla Fundacji, za to, co robią. Szczególnie cenię sobie pana Krzysztofa, który jest osobą wyjątkowo wrażliwą na krzywdę bezbronnych zwierząt. Podziwiam go za determinację, wiedzę, zaangażowanie i bezinteresowność w działaniu całą dobę na rzecz zwierząt, a także na rzecz ludzi, którzy angażują się w propagowanie dobrego traktowania zwierząt, tak jak dzielna Wiktoria. Właśnie ta akcja, ludzki odruch pana Krzysztofa, aby zebrać dla niej pieniądze, pomóc jej i rodzinie, docenić jej odwagę, wrażliwość i miłość do zwierząt, pokazała mi najlepiej, jak wielkie ma serce i jak w pełni oddaje się tej szczytnej i bardzo potrzebnej działalności.

Bardzo wspierałam także działania pana Krzysztofa i innych osób dobrego serca po tragicznym zdarzeniu, jakim było powieszenie kotki Wiktorii. Fundacja zrobiła wszystko co możliwe, aby dowieść, że to nie był przypadek, że winni są ludzie, że było to działanie w premedytacją, rodzaj zemsty. Ta akcja zmobilizowała mnóstwo ludzi do współdziałania na facebooku. Właśnie wtedy poznałam tam szereg innych dobrych ludzi, z którymi do dziś mam kontakt.

To wszystko, o czym piszę powyżej spowodowało, że uważam Fundację, a przede wszystkim Prezesa Fundacji pana Krzysztofa Giemzę, za osobę rzetelną, kompetentną i w pełni oddaną działalności na rzecz obrony praw zwierząt we wszystkich możliwych jej aspektach. Jestem także pełna podziwu za przeprowadzane akcje, wydarzenia, współpracę z innymi organizacjami, ludźmi, szkołami na rzecz zwierząt.

Z faktu, iż Fundacja proponuje wiele możliwości wspierania finansowego ( 1% podatku, opcja siepomaga itd.) wyraźnie widać, iż jest w pełni zaangażowana w pomoc dla zwierząt, a posiadanie statutu Organizacji Pożytku Publicznego dodatkowo podkreśla jej zgodną z prawem działalność i wiarygodność dotyczącą przejrzystości finansów i ich sposobu wydawania na cele statutowe.

Zachęcam do wspierania finansowego , a także przekazywania 1% podatku na jej cele statutowe.

Joanna Piros - Ostrów Wlkp

Fundacja Zmieńmy Świat to wspaniałe przedsięwzięcie ludzi dobrej woli którym na sercu leży los zwierząt będących w potrzebie, zagubionych, porzuconych, chorych, samotnych. Działania Fundacji znamy ok.2,5 roku. Wtedy to wzięliśmy kotkę do siebie i od tej pory śledzimy działania Fundacji. Pan Giemza osobiście odwiedził nas po jakimś czasie, aby przekonać się czy kotce rzeczywiście dzieje się dobrze w naszym domu. Widać u niego wielką troskę o te stworzenia. Głównie z Internetu wiemy, że osoby Fundacji z wielkim poświęceniem zaangażowane w ratowanie zwierząt, biorą udział w różnych akcjach, przedsięwzięciach, mogących poprawić w sposób znaczący ich los w naszym regionie. Ludzie Fundacji to nie tylko hobbyści. To pasjonaci poświęcający swój czas i środki często wyręczając inne instytucje które do takiej działalności powołane są z mocy Prawa. Tym większy szacunek należy się im że właśnie zamiast pomocy nierzadko od tych instytucji spotykają się z obojętnością, niechęcią czy nawet wrogością. Ludzie Fundacji rozumieją na czym polega pomoc zwierzętom. Oddają im serce, miłość, ale wiedzą że psa czy kota nie nakarmi się dobrym słowem, głaskaniem. Dlatego potrzebna jest im konkretna pomoc, a już na pewno nie przeszkadzanie w działaniu.

Za to co do tej pory zrobiła Fundacja chcieliśmy z całego serca podziękować im za poświęcenie, za wszystko co robią dla bezbronnych zwierząt, oraz życzyć siły i wytrwałości w dalszej działalności.

Barbara i Edward Raszka - Stare Żukowice

Od zawsze byłam pro-zwierzęca, w moim domu, odkąd pamiętam były psy, papugi, chomiki, rybki etc. Teraz jako osoba dorosła - oprócz kochania zwierzaków ponad wszystko - staram się w miarę możliwości pomagać tym, którzy tego potrzebują, a czynię to za pośrednictwem Fundacji Zmieńmy Świat. Ludzie tam pracujący, a przede wszystkim Pan Krzysztof, to ludzie o wielkim sercu, którym naprawdę zależy na pomocy braciom mniejszym jak nikomu w tym mieście, czasami wydaje się, że walczą z wiatrakami.... Ale mimo wszystko nie poddają się, dlatego takich ludzi nam potrzeba, takich, którzy wstawią się za tymi, którzy krzyczeć nie potrafią, a czasami już nie mogą. Wielu mówi, że trzeba pomagać, ale niewiele robi, Fundacja wprost przeciwnie: mało mówi, za to robi tak wiele, że ci, którzy powinni odpowiadać za pomoc bezdomnym zwierzakom powinni się wstydzić! Brawo dla Fundacji, brawo dla Pana Krzysztofa!

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Beata Nowak – Tarnowiec

Warto Was wspierać, bo widać, że pieniądze Wam powierzane naprawdę idą dla zwierząt, co nie jest takie oczywiste w wypadku wszystkich fundacji. Dokumentujecie Waszą działalność. Z tego co i jak piszecie widać, że los zwierzaków naprawdę leży Wam na sercu.

Anna Grunert - Łódz

Fundacja "Zmieńmy Świat" - to nie tylko organizacja pro-zwierzęca w Tarnowie. To coś więcej, to idea wcielana w życie, dająca nadzieję, że świat nie musi być ponurym miejscem ucisku, obojętności i cierpienia. Pomoc tym, których losu wielu nie dostrzega, a zbyt wielu uważa za gorszych, niegodnych - bez rozróżnienia na zwierzęta i ludzi, gdy jest taka potrzeba - to jest to co czyni tę Fundację tak niezwykłą i wyjątkową. Cieszę się, że istnieje!

Barbara Kleczyńska – Rzeszów

Osobiście miałam przyjemność poznać Pana Krzysztofa Giemza, prezesa Fundacji Zmieńmy Świat. I dziękuję za to Panu Bogu, każdego dnia. Jest to Anioł w ludzkim ciele. Zawsze można liczyć i polegać na panu Prezesie. Nie ma znaczenia tu godzina, pora dnia czy nocy, jeżeli tylko zwierzę potrzebuje pomocy, pan Krzysztof jest zawsze otwarty i chętny do pomocy. Ja się o tym osobiście przekonałam, kiedy potrzebowałam pomocy w opiece nad bezdomną kotką, wtedy mogłam na pana Krzysztofa liczyć. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś tak walczył z taką determinacją o zwierzęta jak robi to pan Krzysztof. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, dla Niego każde zwierzę, nawet niepełnosprawne jest ważne i liczy się tylko Ono. Jego zdrowie i życie, godne życie. Jest w stanie poświęcić wiele swojego na konto zwierząt. Jest tak ciepłym, serdecznym człowiekiem, że czasem zastanawiam się skąd pan Krzysztof bierze siły by walczyć z przeciwnościami losu, nie tracąc nadziei na lepsze jutro. Warto wspierać to co robi pan Krzysztof, bo ja mam pewność, że wszystko co robi to robi z myślą o zwierzętach. Za organizację akcji charytatywnych i edukację młodzieży na temat opieki nad zwierzętami, panie Krzysztofie, bardzo dziękuję, jest bardzo miło patrzeć kiedy młodzież angażuje się w takie akcje. Gratuluję z całego serca. Podziwiam Pana za tak aktywną pomoc, to nie jest tylko pomoc na pokaz, to jest prawdziwa pomoc, Pana czynny udział w akcjach i w walce o zwierzęta to jest coś, czego powinniśmy się od Pana uczyć. Jestem głęboko przekonana, że wszelkie datki, które przekażemy na Fundację Zmieńmy Świat zostaną bardzo dobrze zagospodarowane. Ja, wraz z mężem wiemy na co przekażemy 1 %

Iwona Gąsior - Tarnów

"Fundacja Zmieńmy Świat" w Tarnowie to wspaniała SPRAWA. Można by było pisać wiele wiele, bardzo wiele dobrego a dzieje sie to za sprawą CZŁOWIEKA który kocha to co robi, czyli pomoc bezdomnym zwierzakom. ROBI TO Z PASJĄ! Walczy na wszelkie sposoby z bezdusznością ludzi w stosunku do zwierząt (prasa, facebook, pisma do urzędów, które nie przejmują się wcale zwierzętom ,a mają w obowiązku), wielkie zaangażowanie w leczenie chorych zwierzaków. No cóż można by tak bez końca wymieniać! Wielkie dzięki dla WSZYSTKICH którzy pomagają Fundacji w obowiązkach oraz w inny sposób. Dzięki że JESTEŚCIE!

Barbara Białek – Tarnów

Fundacja "ZMIEŃMY ŚWIAT" to prawdziwy przyjaciel zwierzątek . Mam do niej ogromne zaufanie ,ponieważ wiem jak ludzie ją tworzący kochają zwierzęta i jak wiele robią by pomóc cierpiącym , chorym i opuszczonym zwierzaczkom .

Wiele akcji w hipermarketach ( tak chciało by się widzieć pełne kosze karmy i kopiato wypełnione puszki ) . Akcje - marsze uświadamiające ludziom bezmiar cierpienia zwierząt z rąk złych ludzi . Akcje adopcyjne , które pomagają znaleźć kochające domy dla odratowanych kotków . W naszym domu jest cudowna kotka TOSIA z fundacji . Wiem ,że jest szczęśliwa i ona daje nam wiele szczęścia .

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu fundacji w wielu domach mogło pojawić się takie małe zwierzęce szczęście. Wie to każdy kto przygarnął z fundacji kotka . Skrzywdzone zwierzątka znajdują tam ratunek ,pokarm ,pomoc weterynaryjną i miłość a potem szczęśliwy dom . Bardzo wzruszyła mnie sprawa dziewczynki ,która broniła kotka i sama została skrzywdzona przez złych , głupich ludzi .Fundacja natychmiast stanęła w jej obronie i zorganizowała pomoc wbrew zawistnym ludziom . Można by jeszcze wiele pisać. Od kilku lat obserwuję działania fundacji i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu jak bardzo jest potrzebna i ile dobrego robi dla naszych zwierzęcych przyjaciół . Ufam im , bo znam ich zaangażowanie i miłość do zwierząt . Wierzę ,że coraz więcej ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt będzie ich wspierać WARTO !

Iwona Różańska – Tarnów

Fundacja Zmieńmy Świat jest zdecydowanie najbardziej prężnie i efektywnie działającą organizacją pożytku publicznego na naszym terenie. Przyczyniała i stale przyczynia się do poprawy życia naszych braci mniejszych, w sprawie których często nikt inny nic nie robi, regularnie wspiera innych ludzi pomagających zwierzętom, organizuje pro-zwierzęce apele i akcje, no i na jej czele stoi ogromnie bojowy i nigdy nie odpuszczający człowiek.

Iwona Stec - Tarnów

Działania Fundacji Zmieńmy Świat widać w Tarnowie od lat. Zbiórki żywności i funduszy, akcje informacyjne i adopcyjne, sterylizacje, budki dla kotów, codzienna opieka nad bezdomnymi zwierzętami (również weterynaryjna), udział w interwencjach, akcja darmowego chipowania, trudne rozmowy z władzami miasta - to jedne z najwidoczniejszych podejmowanych przez Fundację przedsięwzięć.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy miałam okazję być wolontariuszem w akcjach Fundacji, jak i uzyskać w niej pomoc dla zaniedbanego psiaka oraz oficjalne wsparcie przy organizowanej kampanii informacyjnej. Wiele trudnych sytuacji pokazało mi, że ze strony Fundacji zawsze można liczyć na pomoc, wyczerpujące rady, wskazówki i szczere zainteresowanie.

Przez wzgląd na to co Fundacja Zmieńmy Świat robi i ile więcej z naszą pomocą mogłaby zdziałać - naprawdę warto ją wesprzeć. Każdy gest i każdy grosz się liczy, a wiem, że w Fundacji będzie on właściwie wykorzystany.

Martyna Zgłobisz - Tarnów